Biurko gamingowe – wybieramy komputerowe biurko dla graczy

Aby wygodnie korzystać z komputera, zwłaszcza podczas długich sesji grania, potrzebne jest porządne biurko. Może się wydawać, że wybór pulpitu to prosta sprawa: stół to stół i jeśli podoba ci się to zewnętrznie, to wszystko jest w porządku. Jednak to nie jest takie proste.

Co to jest stół do gier i jak go używać?

Biurko do gier różni się od stołu roboczego jednym, ale bardzo istotnym elementem. Ogólnie rzecz biorąc, biurka do gier mają znacznie mniej miejsca do przechowywania, z naciskiem na użyteczność i powierzchnię, umożliwiając wygodne rozmieszczenie systemów dźwiękowych, dużych wyświetlaczy, klawiatur, myszy i innych urządzeń peryferyjnych do gier, takich jak joysticki, kierownice i tablety do gier. Stoły do gier kładą nacisk na wygodę, a nie funkcjonalność. Optymalizacja przestrzeni wpływa bezpośrednio na czynniki kształtujące stoły do gier, a także na estetykę wyglądu. Z reguły takie stoły wyglądają bardzo minimalistycznie w porównaniu do „ozdobnych” pulpitów. Materiały są również zaprojektowane tak, aby wytrzymać duży stres – niektórzy gracze są trochę zbyt porywczy, a niektórzy lubią rozlewać napoje i jedzenie na stole. Oznacza to, że powierzchnia stołu wykonana jest głównie z trwałych materiałów syntetycznych, a na konstrukcję nośną przyjmuje się materiał trwalszy niż w przypadku stołów roboczych.

Rodzaje biurek do gier

Projekty biurek do gier nie są tak różnorodne. Wynika to ze specyfiki dziedziny zastosowania. W rzeczywistości istnieje tylko kilka opcji wyglądu biurek do gier, które zależą od tego, co jest zainstalowane na powierzchni. Podstawowe i optymalne biurko do grania w gry to po prostu płaska powierzchnia z zakrzywionym rowkiem dla wygody użytkownika i kilkoma ruchomymi bokami. Zwykle mają dwie nogi, z belką nośną u dołu. Inną opcją są dodatkowe półki napędowe i miejsce na przechowywanie niektórych rzeczy. Uzupełnieniem takich modeli są również podniesione powierzchnie monitorów. Wreszcie istnieją modele różniące się rozmiarem i estetyką.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Robiąc zakupy, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jakim jesteś graczem? Jakie gry wolisz? Gracze wybierają kilka gatunków, które lubią. Dlatego rozgrywka jest dość ugruntowana i istnieje pewien zestaw urządzeń, z których korzysta gracz. Na przykład, jeśli jesteś wielkim fanem FPS, RTS, symulacji lub MMO, prawdopodobnie używasz klawiatury i myszy jako urządzeń peryferyjnych. Oznacza to, że chcesz wygodnie siedzieć przy komputerze w dogodnej lokalizacji dla tych urządzeń. Jak wielozadaniowy jesteś? Jeśli masz dwa lub więcej monitorów i chcesz je zainstalować w tym samym czasie, musisz mieć stół o płaskiej i dużej powierzchni. Nawet jeśli nie jesteś temperamentnym graczem, nadal potrzebujesz solidnego stołu. Woda z napoju, popiół z papierosów, jeśli palisz, wszystko to może zniszczyć zarówno drewniany stół, jak i materiał syntetyczny. Dlatego wybierając biurko komputerowe zwróć uwagę na materiał z jakiego jest wykonane i gwarancje jakie daję nam producent. Biurko nie powinno mieć też zbyt wielu elementów ruchomych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *