ekran smartfona

Szkło hartowane jako dodatkowe zabezpieczenie ekranu smartfona

Moda na smartfony wydaje się wciąż na fali wznoszącej i coraz więcej już nie tylko nastolatków, ale też osób po czterdziestce czy pięćdziesiątce, chce posiadać urządzenie tego typu. Niestety nie są one zbyt tanie i za dobrej jakości smartfona musimy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego tak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie przed zniszczeniem.

Podstawowym stosowanym przez większość użytkowników zabezpieczeniem jest etui. Jednak chroni ono tylko samą obudowę smartfona, tylko teoretycznie ochraniając, to co jest tym urządzeniu najważniejsze i jednocześnie najbardziej podatne na zniszczenie. Chodzi oczywiście o wyświetlacz. Mimo że niektóre telefony tego typu zostały wyposażone w nieco wytrzymalsze i twardsze szkło, to nadal ten element jest najbardziej narażony na zniszczenie lub porysowanie. Co więcej, jego stłuczenie właściwie uniemożliwia nam korzystanie ze smartfona i czyni całe urządzenie bezużytecznym. Dlatego wiele osób wykorzystuje dodatkowe zabezpieczenie ekranu jakim jest szkło hartowane.

Tego typu produkt możemy kupić praktycznie w każdym punkcie usługowym związanym z telefonami i nie jest to, co warto podkreślić rozwiązanie drogie. Zanim jednak przystąpimy do zakupów, musimy jasno określić jakie szkło jest nam potrzebne. Przede wszystkim musi być ono dopasowane do kształtu ekranu. Nie może być ani za duże, ani za małe. Jeśli szkło nie będzie dokładnie przylegać i zakrywać całego wyświetlacza, to po prostu nie spełni swojego zadania, a może nam też skutecznie utrudnić korzystanie z telefonu. Po drugie szkło musi posiadać odpowiednią twardość oraz grubość. Przyjęło się, że wystarczy 9H co oznacza twardość materiału, żeby skutecznie zabezpieczyć ekran choćby w przypadku upadku na twardą powierzchnię lub przed zarysowaniem. Sama grubość szkła nie powinna przekraczać 0,3 milimetra. Kiedy już zakupimy odpowiednie, pasujące hartowane szkło, to musimy je jeszcze zainstalować. Większość z nas wybierze się zapewne do odpowiedniego punktu usługowego. Jednak dla tych odważniejszych mamy radosną wiadomość. Zainstalowanie szkła na naszym telefonie możemy zrobić samodzielnie i jest to czynność stosunkowo prosta.

moVear – sklep internetowy z etui i szkłami hartowanymi

To, co musimy zrobić najpierw, to staranne wytarcie powierzchni wyświetlacza ze wszelkich zatłuszczeń, kurzu oraz brudów. Ważne jest to, aby nasze ruchy odbywały się w jednym kierunku. Tak skuteczniej wytrzemy brud. Potem pozostaje nam tylko dopasować szkło do ekranu i kiedy jesteśmy już pewnie, że zostało ono dobrze przyłożone, zdejmuje folie ochroną. Szkło wtedy dopasuje się samo.

W tym miejscu warto wspomnieć o sklepie internetowym moVear, który w swojej bogatej ofercie posiada wysokiej jakości szkła hartowane 9H do różnych telefonów, począwszy od najstarszych modeli iPhone – iPhone SE, iPhone 6, iPhone 7, iPhone 8, iPhone Xs i X, jak również do telefonów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android – cała seria telefonów Samsung Galaxy począwszy od Samsunga Galaxy S4, a skończywszy na najnowszym S9, smartfony Huawei, LG oraz Sony Xperia. W ofercie sklepu można znaleźć również eleganckie skórzane etui oraz etui silikonowe, które świetnie uzupełniają się z dedykowanymi szkłami hartowanymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *